Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • bolesti päty

    , Autor: Trinásta komnata

    Dobrý deň pani doktorka. Dcéra ma 11 rokov, športuje, hráva futbal, čo je síce trocha netypický šport pre dievčatá, ale baví u to.
    V poslednom období, cca 6 tyzdnov sa sťažuje na bolesti päty, niekedy ani nedotrénuje. Ráno keď sa zobudí je to lepšie no ako vraví, nie je to ideálne.
    Ako by sme mali v tomto prípade postupovať, neviete čo to môže byť? Ďakujem krásne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Musíte navštíviť ortopéda, ten spraví snímky a rozhodne čo ďalej. Je to tyúické ochorenie športovcov v tomto veku, jedná sa o nekrózu kosti päty. Upraví sa to , ale základom liečby je vyradenie z tréningu na určitý čas, podľa toho ako sa to bude upravovať. Vola sa to morbus Kohler.