Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nechutenstvo

    , Autor: domini232

    Dobrý deň pani doktorka.
    Moja 6 ročná dcérka, školáčka už niekoľko mesiacov ma problém s jedením

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    To ťažko vyriešim s takouto strohou informáciou. ALe poradím vám písať si aspom týždeň celý jej jedálníček: aj každú malp porciu, keksík, mlsku, pitie. Niekedy to nemusí byť málo jedla len nevhodné jedlo, prípadne papapnie celý deň rôznych maličkostí, čo samozrejme nie je správne, dieťa to síce zasýti ale potom nepapá pravidlené porcie.
    Okrem toho moholl nastať nejaký problém, zmena v jej živote a to tiež môže byť príčina.
    Príčinou môže byť aj ochorenie, hlavne chudokrvnosť alebo zlý režim: málo spánku. Podstatné je, či si na niečo sťažuje: bolesti hlavy, bolesti bruška, parazity .
    Treba tiež sledovať hmostnosť dieťaťa, či nechudne, taktiež lvýšku, či primerane rastie. Všetko je dôležité. Navrhujem písať si týždeň jedálny lístok a potom navštíviť lekára.