Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Problem so stolicou.

    , Autor: mili

    Dobry den. Chcela by som poprosit o radu. Nas 9 rocny syn ma problem s kakanim. Kaka kazde tri dni aj to tak ze ho posleme sa vykakat. Inac nie. Doktor nam poradil duphalac berie dlhodobo ale ani ten nezabera. Poprosim o radu ako docielit aby kakal aspon kaxdy druhy den. Dakujem za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Problém s vyprázdňovaním je v 95ťtich percentách funkčný, súvisiaci s psychikou dieťaťa. Neviem ako dlho tento problém trvá a kedy začal. Ak je to záležitosť dlhodobá, užívate lieky a problém sa nevyieil, sú potrebné ďalšie vyšetrenia: u chirurga, ideálne u detského chirurga, ktorý sa zaoberá problmatikou konečníka a hrubého čreva a u gastroenterológa.