Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zadrziavanie moču

    , Autor: zuzi010

    Dobrý deň. 7 ročný syn buduci školák nechodí sam na toaletu, zadrziava moč, niekedy aj stolicu, je schopny držať moč aj celý deň v škôlke, vždy ked odchadzame z domu ho pošleme, aj večer pred spaním..pije dosť tekutin on to ma uz taky zlozvyk, keď sa ho pytame prečo nejde, povie ze nechce sa o tom bavit, keď dlho nejde je nervozny, nespokojny.. inak je to rozumný, zhovorcivy,zdravý chlapec, môže ísť o poruchu v citlivosti? bojím sa nasledkov..Mame vyhľadať odbornika, skúšame psychologa zatiaľ bez vysledkov,Ďakujem pekne za radu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Súvisí to s povahou dieťaťa ale často aj s obodbím, kedy sa odplienkoval, či tam neboli nejaké nátlakové postupy alebo ak sa mu stala nehoda, nejaké tresty, výčitky, zahanbenia. Preto si môže myslieť, že vyprázdňovanie je niečo nesluné, nevhodné, preto nechce dať v školke najavo, že to potrebuje. Samozrejme môže vyšetriť moč, či je všetko v poriadku ale vhodné je naozaj spolupracovať s psychológom. Ako sa hovorí, jeho problém je v hlave.