Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Bolesti brucha.

    Dobry den.Moj syn ma 10 rokov a mava caste bolesti brucha az zvracanie.ono to trva uz dost dlhy cas.Jeho pediatricka povedala ze je to normalne ze to prejde.bol uz dva razy hospitalizovany ,raz na chirurgii s podozrenim na slepe črevo,ale nakoniec to nebolo ono tak ho pustili a druhy raz na infekcnom ,zvracal a mal silne bolesti brucha a teplotu.Mava tie bolesti brucha minimalne raz do tyzdna ,niekedy aj castejsie ale niekedy len raz mesacne ,ale vzdy sa to vrati.pride to tak necakane najme v noci ked krici od bolesti a zvyja sa.Neviem si uz rady ,poradte nam ake vysetrenia by boli vhodne.uz som myslela aj na to ze mu vadi nejaka potravina,ale neviem to zistit.v nemocnici absolvoval vselijake vysetrenia a nic nezistili.Prosim velmi pekne o pomoc a radu..Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Takéto chornické bolesti brucha môžu mať rôzne príčiny, od poruchy vývoja čreva, cez črevné ochrenia, ochorenia žalúdka, infekčné ochorenia / parazity, hlísty/ až po ťažkosti psychického charatkeru. U školákov to zväčša býva škola, takže ak sa sťažuje aj cez prázdniny a ste aj doma v psychicekj pohode, má kamarátov, pokračovala by som vo vyšetrovaní. Samozrejme je možné myslieť aj na celiakiu.