Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,510 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Výška

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den .
  Má 15 rokou a 150 cm .. :/ Chcela by som sa opýtať či sa stým nedá niečo robiť alebo tak ako som ostanem

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Jednak tu nemam momentalne tabulky, takze neviem presne povedat, ci tato vyska vo vasom veku nezodpoveda norme pre dany vek, jednak riesenie vasho problemu je komplexne a musi mu predchadzat podrobe vysetrenie a potom je mozne vam odpovedat.

Podobné otázky

 • Školáčka

  , Autor: petra-30

  Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,akeho odborníka by som mala navštíviť,ak 6 ročnú dcérku často pobolieva hlava,nie su to silné bolesti,ale trápi ma to.Bolesti má hlavne poobede a večer,takže si nemyslím,že je to nástupom do školy...školu zvláda výborne,veľmi sa na ňu tešila...Bolesti mala aj cez prázdniny,inak je aj dosť chudá,ako aj ja v jej veku...výška 118cm,vaha 19kg...môže to spolu súvisieť?Ďakujem...

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Bolesti hlavy je potrebné brať vždy vážne a konzultovať s vašim lekárom. Ja v prvom rade dám rodičom kalendárik, aby si bolesti hlavy zapisovali, keď sa ukáže, že sú časté, tak hneď je potrebné začať sériu vyšetrení. Tie zabezpečí detský lekár, ale je potrebné vyšetrenie u očného lekára laboratórne vyšetrenia, eventuálne aj neurológ. Všetko by mal viesť a koordinovať detský lekár, teda obodný lekár dieťaťa.

 • vysoka dcera

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dcera ma 13rokov a vysku 169 cm,stretávame sa denne s poznamkami typu-aka je velka! uz nam to lezie na nervy,nezda sa mi az taka vysoka,preto sa pytam, je to normalna vyska dievcata v tomto veku?

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Je naozaj na svoj vek vyššia ako je priemr na udávaný v tabuľkách. Mnohokrát som písla, že výška ajhmotnosť nehovoria nič o zdravotnom stave, / na výške sa veˇmi podieľa aj genetika, teda výška členov rodiny/. Je potrebné to hodntiť kompexne s celkovým zdravotným stavom ale aj v časovom slede, ako rástla od narodenia, či nie je vzrast náhle urýchlený a spojený s nejakými ťažkosťami. Je vhodné sa obrátiť na svojho lekára, aby všetky tieto aspekty zhodnotil.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: