Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • vysoka dcera

    dcera ma 13rokov a vysku 169 cm,stretávame sa denne s poznamkami typu-aka je velka! uz nam to lezie na nervy,nezda sa mi az taka vysoka,preto sa pytam, je to normalna vyska dievcata v tomto veku?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je naozaj na svoj vek vyššia ako je priemr na udávaný v tabuľkách. Mnohokrát som písla, že výška ajhmotnosť nehovoria nič o zdravotnom stave, / na výške sa veˇmi podieľa aj genetika, teda výška členov rodiny/. Je potrebné to hodntiť kompexne s celkovým zdravotným stavom ale aj v časovom slede, ako rástla od narodenia, či nie je vzrast náhle urýchlený a spojený s nejakými ťažkosťami. Je vhodné sa obrátiť na svojho lekára, aby všetky tieto aspekty zhodnotil.