Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,510 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Školáčka

  , Autor: petra-30

  Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,akeho odborníka by som mala navštíviť,ak 6 ročnú dcérku často pobolieva hlava,nie su to silné bolesti,ale trápi ma to.Bolesti má hlavne poobede a večer,takže si nemyslím,že je to nástupom do školy...školu zvláda výborne,veľmi sa na ňu tešila...Bolesti mala aj cez prázdniny,inak je aj dosť chudá,ako aj ja v jej veku...výška 118cm,vaha 19kg...môže to spolu súvisieť?Ďakujem...

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Bolesti hlavy je potrebné brať vždy vážne a konzultovať s vašim lekárom. Ja v prvom rade dám rodičom kalendárik, aby si bolesti hlavy zapisovali, keď sa ukáže, že sú časté, tak hneď je potrebné začať sériu vyšetrení. Tie zabezpečí detský lekár, ale je potrebné vyšetrenie u očného lekára laboratórne vyšetrenia, eventuálne aj neurológ. Všetko by mal viesť a koordinovať detský lekár, teda obodný lekár dieťaťa.

Podobné otázky

 • Nechutenstvo

  , Autor: domini232

  Dobrý deň pani doktorka.
  Moja 6 ročná dcérka, školáčka už niekoľko mesiacov ma problém s jedením

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  To ťažko vyriešim s takouto strohou informáciou. ALe poradím vám písať si aspom týždeň celý jej jedálníček: aj každú malp porciu, keksík, mlsku, pitie. Niekedy to nemusí byť málo jedla len nevhodné jedlo, prípadne papapnie celý deň rôznych maličkostí, čo samozrejme nie je správne, dieťa to síce zasýti ale potom nepapá pravidlené porcie.
  Okrem toho moholl nastať nejaký problém, zmena v jej živote a to tiež môže byť príčina.
  Príčinou môže byť aj ochorenie, hlavne chudokrvnosť alebo zlý režim: málo spánku. Podstatné je, či si na niečo sťažuje: bolesti hlavy, bolesti bruška, parazity .
  Treba tiež sledovať hmostnosť dieťaťa, či nechudne, taktiež lvýšku, či primerane rastie. Všetko je dôležité. Navrhujem písať si týždeň jedálny lístok a potom navštíviť lekára.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: