Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Priedušky

    , Autor: Zibi

    Dobrý deň,
    malej dnes diagnostikovala naša pediatrička zápal priedusiek (teda zúženie alebo niečo také), má ich chytené. Dala nám ventolin na inhalovanie (tam je to zložité, dcérka odmieta, podarilo sa mi len z menšej diaľky od dutín počas spánku, nie úplne), ďalej nahrievam a natieram hrudník, tiež ako mi dovolí domácou bravčovou masťou a trochu do čaju ako nám davala naša babka. Inak neviem pomôcť. Malej sa zle dýcha, je vystrašená (chápem to, len už neviem ako jej ešte pomôcť. Ešte máme doma infralampu solux a, či by som mohla aj ňou nahriat malej zozadu priedusky. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Na inhalovanie ventolinu existuje pomôcka, ktorú dostanete kúpiť v zdravotníckych pomôckach alebo v lekárni. Ventolin sa vstriekne do takej trubice a dieťa z nej normálne ústami vdychuje vzduch aj s dávkou ventolinu, volá sa to chamber.
    Ak ťažko dýcha ventolin určite potrebuje. Iné riešenie je možnosť podania ventolinu vo forme sirupu. Ale inhalátor je lepší