Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • nechut do jedla

    , Autor: Lizy

    Dobry den .Chcela by som prosim vas poradit alebo opytat sa ci je to normalne ked mi syn malo je. Ma 4,5roka uz to trva dlho co malo je......skusala som Floraliv ale to prestal mat chut na mlieko......Na ranajky vypije pohar granka aj na veceru.Pocas dna zje napr. 1 croisant ,1 sojovu tycinku,1 kinder cokoladku jednu palicku,1 cukrik asi 2litre vody.Ked ma lepsi den ma navarene oblubene jedlo rezne alebo kuraciu polievku tak sa naje aj 2krat .Ale stale ho treba nahanat aby sa najedol.ja uz neviem co mam s nim robit :( Varim kazdy den nieco ine alebo naco ma chut a myslim si ze som aj dobra kucharka tak neviem preco mu nechuti......Kazdy den je tu len krik koli tomu jedeniu.Syn este nechodi do skolky.....Obcas je dost agresivny stale mu hovorim ze je to preto lebo malo jedol.....Dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    CHyba: žiadne granko, žiadne sojové tyčinky, žiadne kinderká!!!!
    Ráno mlieko alebo mliečnu kašu a chlebík, rohlík, prípadne až keď spapá aj chlebík tak aj granko, nie veľmi sladké, dopoludnia len ovocie!!!! na obed jedlo, varte len to, čo má rád, ale musí to mať zdravé zloženie: mäso, cestovina, zelenina, ovocie, tvaroh. Niekedy chcú takmer každý deň to isté, ak je to zdravé / čo rezne isto nie sú/ tak bár aj každý deň. Odpoludnia môže sladkosť, ak dobre jedol obed, ale radšej bábovku, domáci keksík, jgurt, pribináčik. Večer mliečna kaša alebo jedlo od obeda, ako ste zvyknutí.