Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Odmieta cikat v škôlke.

    , Autor: Anonym100

    Dobrý deň, môj syn 3rocny nastúpil v septembri do materskej školy. Zo začiatku tam chodil veľmi rad všetko bolo v poriadku. Po mesiaci sa mu už tak nechce ale ráno ide sám len pred triedou si to rozmysli. Problém je v tom ze odmieta chodiť na toaletu, nevedia ho učiteľky ani ja prehovoriť aby sa išiel vycikat. Stalo sa už aj ze to nevydržal a pocikal sa, prišlo to zo dňa na deň. Viete mi poradiť co by mohlo pomôcť. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa pravdepodobne ešte nie je celkom zrelé na vstup do kolektívneho zariadenia. Týmto dáva najavo svoju nespokojnosť, frustráciu strach. Možno by pomohlo dávať ho do kolektívu na kratší čas, len na dopoludnie. Iné riešenie nevidím.
    Nemusí to byť na dlhú dobu, možno stačí mesiac-dva, aby si zvykol a pochopil, že vždy pre neho prídete. Medzitým sa s ním môžete rozprávať o tom prečo je v materskej škole a vyzdvihovať výhodu pobytu v materskej škole: hra, iné hračky, kamaráti.