Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Pokakavanie

    , Autor: pata25

    Dobrý deň potrebovala by som pomoc...mám 5 ročného syna a pokakava sa do teraz chodil normálne na wc a z ničoho nič začal robiť toto všimla som si že vie kedy potrebuje ísť kakať a radšej sa skryje a nepovie nikomu nič neviem už čo mám robiť jeho správanie sa nezmenilo je stále rovnaký hravý nevie prečo to robí...ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Treba vyhodnoť, či pokakávanie je je len únik stolice, špinenie slipkov, keď že má trvrdú stolicu a nie každy ani každý druhý deň. Takto sa totiž prejavuje ťažká zápcha.
    Je to zväčša reakcia psychogénne podmienená na niečo, zväčša nejakú zmenu, to musíte zhodnotiť vy, či k nejakej zmene došlo.
    V každom prípade treba túto situáciu čo najskôr riešiť s vašim lekárom, pretože čím dlhšie bude problém trvať, tým dlhšie bude trvať aj jeho riešenie.