Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Synček odmieta piť UM

    , Autor: Simonaaaa

    Dobrý deň prajem,
    Synček ma 5,5 mesiaca od 2 mesiaca sme na umelom mliecku a od 4 mesiaca sme začali s prikrmami, ktoré krásne papa no problém je že začal odmietať umelé mliecko. Vždy pred kŕmením mu najskôr ponúknem umelé mliecko(Nutrilon) no vypije tak 60-90ml a stačí potom mu dám prikrm a cely spapa. Prikrm mu dávam tri krát do dňa z toho o pol 5 dávam ryžovu kasu a o siedmej už len umelé mliecko no vypije na večer iba 60ml a potom je o 22:30 zobudí na mliecko. Cez noc potom ešte 2X papa mliecko to skoro zo spánku. Chcem sa preto spýtať ako postupovať a docieliť aby pil viac mliečka cez deň ? Či to stačí toľko koľko vypije a mám takto s prikrmami ďalej pokračovať ? Ďakujem Vam vopred za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    S príkrmami určite pokračujte a ani by som mu pred príkrmom mlieko nedávala. Mlieko ráno, odpoludnia po spánku a večer pred spaním. Vypije koľko chce. Dopoludnia ovocie, na obed mäsovozeleninový príkrm, denne mäso cca 30-50 gramov, žĺtok až po ôsmom mesiaci.
    Ak dobre priberá, kvôli množstvu mlieka sa netrápte.