Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Monitor dychu

    , Autor: Gabika?

    Dobrý deň chcela by som sa spýtať že: môj syn má 16mesiacov používame stále monitor dychu ale včera sa spustil alarm a minulý týždeň až 2x syn sa na to vôbec nezobudil sa ani na svetlo keď som zažila, či dýchal som si v tu sekundu neuvedomovala keďze som sa strašné zľakla a rýchlo som ho zobudila stým že som ho postúpila... Môže byť že prestal na chvíľku dýchať ? A baterky som menila keďže už boli slabé .... Môže ešte nastať syndróm náhleho úmrtia?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V tomto veku už syndróm náhleho úmrtia nie je pravdepodobný. Podstatné naozaj je, aby sa v byte ani okolí dieťaťa nefajčilo / ani na balkóne, to je v byte cítiť!/.
    Treba naozaj skontrolovať monitor, či nerobí planý poplach! Ak sa to bude opakovať a dieťa má nejaké príznaky ochorenia, treba konzultovať lekára.