Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Prebudenie sa v noci

    , Autor: Jana_Oravkinová_0212063316

    Dobrý deň pani doktorka, chcela by som sa opýtať aký môže byť dôvod k nočnému prebudeniu sa dcérky (5mesiacov). Je plne dojčená aj počas noci, no niekedy sa prebudí (zväčša okolo 2/3-tej ráno) a ležíme na posteli aj hodinu - akoby nevedela zaspať, občas kope nohami, akoby jej bolo teplo, no nie je to ani tým, ani hladom... Nie je to často, ale už sa to stalo viac krát za tento mesiac. Môže ísť o zuby? Alebo napadá vám ešte niečo? Ďakujem za odpoveď. J

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to režim dieťatka, v tomto veku ešte zväčša prespia každé druhé medzikojenie, a keď nespia sú hore. Tak občas tento režim dodržiava aj v noci. Nie je potrebné nič robiť, ale ani sa s ňou v noci nehrať, postupne si zvykne na dlhší nočný spánok, aj keď nočné budenie je do roka časté.