Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zvysene hepatalne enzymy

    , Autor: 18sokolka18

    Dobry den.Rada by som sa opytala :dcerke(3 mesacna-2.12 uz bude mat 4 mesiace)pri poslednom kontrolnom odbere na bilirubin(zistovalo sa ci este stale pretrvava novorodenecka zltacka)ukazal ze ma zvysene hepatalne enzymy ostatne seriologicke vysetrenia ma udajne v poriadku podla osetrujucej pediatricky neviem presne hodnoty nakolko ma s nimi nechcela oboznamovat no udajne dcerke este stale pretrvava aj novorodenecka zltacka aj ked hodnoty veaj pekne klesaju (tiez mi konkretne cisla neprezradila )chcela nas poslat na infwkcne na konzultaciu no dnes po oznameni vysledkov mi povedsla ze mame este pockat a ze o 2 tyzdne spravi znova odber ....lieky ani ziadne vitaminy dcerke nenaordinovala....chcem sa opytat ci je normalne ze dcerke stale pretrvava zltacka(najvyssia namerana hodnota po narodeni bola 317-domov nas pustili s hodnotou 214)?a ci tie hepatalne enzymy moze mat zvysene kvoli tomu?resp.ci osetrujuca pediatricka postupuje spravne?podotykam ze po prichode z porodnice peduater nedal ziadne vitamkny ktore by pomohli rychlejsie prekonat zltacku.Dala jej len vitamin D a K .dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pediatrička postupuje úplne správne. Predpokladám, že dieťatko je kojené, v takom prípade aj žltačka pretrváva dlhšie a môžu byť mierne zvýšené pečeňové testy. Nie je to dôvod na konzultáciu na infekčnom ani na inej odbornej ambulancii. pediatrička vie, že to tak u detí v kojeneckom veku môže byť.
    Žiadne vitamíny okrem popisovaného K a D dieťa nepotrebovalo.