Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nechuť do jedla

    , Autor: Steluska

    Prosím poraďte amoja osem mesačná dcéra nechce Kit mlieko je na umelom mlieku už som vyskúšal viac druhov no ona vždy vipije len 30 najvac 60 alebo 90 ml podľa mňa je to málo a to veď deň možno dav krát dakedy len raz a cez noc si dá dva tri razí po 60 a to je všetko dakedy má takí deň že zje dačo polievku či jogurt a dakedy ani to .prosím o radu alebo finticku dajaku že ako môžem dosiahnuť aby píla to mliečko ..a ešte sa chcem opýtať koľko krát by mala byť kŕmenia keď má osem mesiacov a koľko napr mlieka ..a koľko jedla...a ešte mám otázku keď Len napr.jogurt ktorý má 100gramov koľko by to bolo mlieka je to na rovnako že keď zle 40gramovy jogurt tak to má akokeby vipila 50ml mlieka ?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Jogurt a mlieko je v množstve približne rovnaké.
    Papať by mala 5x denne, prípadne ešte pred spaním ako druhú večeru mlieko, alebo ak papá v noci je to v poriadku. Treba sa riadiť podľa hmotnosti, ak priberá, nepotrebuje viac ako apá, v každom prípade mlieko môžete nahradiť mliečnou kašou, ráno aj večer a musí papť dostatok bez mliečnych príkrmov, teda mäsovozelninový príkrm / každý deň cca 30 až 50 gramov mäska/ a ovocie. V tomto veku už môže žĺtok, dvakrát týždenne polovicu uvareného žĺtka do mäsovozelninového príkrmu, nevynechávame mäso. Nemá okrem vody piť žiadne čaje!!!!