Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
10,610 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Ďakujem vopred za odpoveď

  , Autor:

  Dobrý večer mám osem mesačnú dcérku ktorá je na umelom mlieku mám taký problém že ona nechce piť vôbec už som asi 10 mliek vimenila a vFy to isté že má obdobie mesiac čo pije a papa a potom zas nič ale aj tak ona za svojich osem mesiacov ešte nevipila že napr 150ml ona vždy len 30 alebo 60 ml..teraz má váhu 6,80 a to aj preto lebo minulej mesiac krásne papala mlieko nie vôbec cez deň nič len v noci píla mlieko aleaspon papala ale teraz zas nič moc ...poradíte mi niečo ...prosím vás ...som už zúfalá ..mlieko jej robím každú chvíľu že skúšam že či vipije ale odmieta to ..ona ľúbi strašne voduu tu by píla aj čelí deň ..neviem no ..keď bola menšia de povedala že má reflux ale podľa mňa už nemá

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Podstatné je, či dobre papá ostatné jedlo, už viac ako tri mesiace by mala mať bez mlične príkrmy hlavne mäso, zeleninu, ovocie, obilninu a mliečnu kašu. Ak papá mliečnu kašu, nemusí piť mlieko vôbec, dávajte jej ju na ranajky aj večer. Piť by mala okolo 200 ml vody denne, určite nie sladké čaje. Zhodnoťte to, koľko vlastne vypije AI veľa pije aj veľa ciká, treba navštíviť lekára a riešiť to s ním.
  Od deviateho mesiaca môže aj jogurt, takže bude mať ďalšie jedlo s mliečnou bielkovinou a vápnikom. v každom prípade musí aj denne mäso, keď nemá mlieko, je tam aj vápnik aj bielkoviny.

Podobné otázky

 • fistula

  , Autor: odbornik2

  4-synovi diagnostikovali fistulu pri konecniku.O co vlastne ide a ako prebieha liecba?Je nutny operacny zakrok?Je moznost recidivy? dakujem vopred za odpoved andrea

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Fistupa môže mať rôzne prejavy, skôr či neskôr je potrebné podrobné vyšetrenie a potom sa rozhodne o liečbe. Tá býva chirurgická.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: