Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Syry

    , Autor: Monika007

    Ake syry mozem dat 11 mesacnemu babatku? Mozem mu dat aj mozzarelu?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Žiadne:::::ani tvaroh. Je to koncentrát mliečnej biekoviny.
    Syry zavádzame až po ukončenom prvom roku života, teda po dovŕšení jedného roka, dávame tvaroh a syry na base tvarohu, aj mozarellu a rickotu. Do dvoch rokov žiadne tavené syry, do troch rokov žiadne syry ani bryndzu a podobné výrobky z nepasterizovaného mlieka do šiestich rokov žiadne syry typu camambert a niva.