Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Hlienove sliny

    , Autor:

    Dobrý deň, pani doktorka, prosím vás, môj 15 mesačný synček má také lepkavé ťahavé akoby hlienove sliny, všimla som si to už tak od jeho pol roka...keď som to hovorila nášmu pediatrovi, povedal, že husté slinky môže mať, ak malo pije. Ale on ich má také, či pije viac, či menej....nemôže to mať napríklad, ak sa mu tlačia zúbky? Alebo aké iné príčiny by to mohlo mať? Nechcem, aby to vyzeralo, že ho príliš sledujem, ale proste to vidím, keď mu visia z úst alebo keď mu cumel' vyťahujem. Aj keď mu ich utieram...ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    I súbkami to určite nesúvisí.
    Váš pediater má pravdu, že by to mohlo byť vtedy, keď menej pije ale to by mal aj suchšie sliznice v dutine ústnej a mal by aj sliniek oveľa menej. Nie tak zreteľne lepkavé.
    Nepapá veľa sladkého a potom naozaj vlastne akoby má málo sliniek ovplyvnených konzumáciou sladkostí.
    V zásade platí, že ak mu inak nič nie je, pusinka ho nebolí, dobre papá aj ciká, nie je to žiaden príznak ochorenia.