Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • EBV vírus

    , Autor: jana-3

    Dobrý deň, opätovne pri prezeraní výsledkov som si všimla, že v prvom mesiaci tehotenstva mi boli robene krvné testy na EBV vírus d výsledkom: anti-VCA IgM EBV - 10 negat. (ref.medze do 20) a Anti-VCA IgG EBV - 337 pozit.( ref.medze do 20). Zaujíma ma hlavne ten druhý pozitívny výsledok vzhľadom na moje tehotenstvo a riziko pre dieťatko. Momentálne som už v treťom trimestri. Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Výsledok hovorí o tom, že ste sa pravdepodobne v živote už s EBV stretli a máte protilátky, tak akoa väčšina ľudí. Z tohto výsledku nevyplýva žiadne ohrozenie plodu a tehotenstva