Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 15 mesiacov

    Dobrý deň, pani doktorka, dnes som bola so synom na 15 mesačnej poradni.Nasa Dr.ho ne zaočkovať, aj keď je zdravý, lebo nemá očkovaciu látku, o predkozke mi tiež nič nepovedala, tak ja teraz neviem, čo mám robiť, mám ju začať presťahovať, ale ja neviem ako, syn keď sa ho vo vani dotkne, tak ja či, a nepáči sa mu to...Prosím, poraďte mi aspoň o tej predkozke, ako ju presťahovať, ako často a treba to vôbec, nepovolí sama.Vraj ďalšia poradna je v 3 rokoch. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Zaočkovaný musí byť, situácia s očkovacími látkami sa zlepšuje, budeme mať aj inú očkovaciu látku s rovnakým účinkom, taže problém sa behom jedného mesiaca vyrieši a lekárka musí dieťa zaočkovať.
    V tomto veku predkožku skontrolujem. pozriem, či sa začína uvolňvať. Ak áno, tak rodičom len poviem, aby po každom kúpeli či sprche večer predkožku pretiahli len toľko koľko sa dá bez akéhokoľvek násilia. Niekedy sa to nedá vôbec, ledva sa odhalí ústie močovej trubice. V takom prípade predpíšem mastičku triamcinolon a ukážem ako treba predkožku dvakrát denne masírovať, zväčša po dvoch troch mesiacoch a predkožka uvolní. Ak nie, riešim to odoslaním k urológovi.