Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • predkozka

    Dobrý deň, pani doktorka, mám ročného syna a chcem sa opýtať, čo robiť s predkozka, nemá žiadne problémy, tak kedy začať s presťahovanie, a dokedy sa to robí. Počula som, že v 3 rokoch by už mala byť pretiahnutá úplne. Dakujem za radu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    |Ja zvyknem ukázař maminke ako treba pretahovat predkožku pri preventívnej prehliadke v 15tom mesiaci. Treba to robit jemne, aby nedošlo ku krvácaniu, ak sa predkožka vobec neuvolnuje zvyknem dat na uvolnenie masticku triamcinolon, je len na predpis. Pravdepodobne aj váš lekár bude tento problém riešit v tomto veku. Nikedy sa podarí predkožku uvolnit, niekedy sa nezadarí a je potrebné konzultovat urologa.