Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • priberanie

    , Autor: zuzanna177

    pekny den prajem !pani dr uz som s toho zufala ,moja 9 mesacna dcerka malo pribera jej terajsia vaha je 7kg!nasa pediatricka je s nas zufala uz nam robila rozne testy,brala nam krv ci sme neni nahodov chudokrvny ci sme neni alergicky na kravsku bielkoviny,laktozu ,lepok a testy dopadli neg.brala aj moc aj ten je v poriadku.dokonca aj vzorku zo stolice aj ta bola poriadu!malinka je ziva ,vesela nie je vobec spava ma pravidelne nacikane v plienocke.stolicu mava 3krat denne vobec nie riedu taku aku rat!papa vsetko co jej dam!mliecka spapa najviac 150ml aj to sa nasej dr nepaci ale malinkej mliecko nechuti od malicka aj ked sme skusili vymenit znacku tak sa to nezlepsilo!je pravda ze ked si ju orovnam zo starsou dcerou tak spap toho menej!ona je celkovo tak maly drobcek aj postavou!malinky sa narodila po termine a s vahou 2500g a to s toho dovodu ze som mala pocas tehotenstva problemy a prestala mi pracovat maternica na 100% a aj to sa zistlo az po porode!malinka mala aj dost silnu zltacku a bola pod lampou nemohlo to by t sposobene tym a teraz malo pribera??chcely by som pocut aj nazor niekoho ineho ako len nasej dr!dakujem vam vopred

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vzhľadom na problémy v období narodenia, nízku hmotnosť, si nemyslím, že terajšia hmotnosť dieťatka je dôvodom na starosti. V roku by mala hmotnosť pôrodnú strojnásobiť, čo sa iste stane. Ja by som sa viac zamerala na správnu výživu / v tomto veku by mala mať mäso, zeleninu. ovocie, obilniny, žĺtok aj jogurt/ a na psychomotorický vývoj / mala by liezť, posadiť sa, reagovať na meno, hrať sa jednoduché hry/ to však určite vaša lekárka sleduje. hmotnosť je individuálna podstatné je, že priberá, aj keď pomalšie.