Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • placlive dieta

    dobry den pani doktorka...
    moj 9 mesacny syn je posledne obdobie velmi placlivy. Myslela som ze su to zubky, lebo ma opuchnute horne dasienka...len sa mi nezda ze akonahle sa vzdialim je bnervozny a place ... place aj ked ho dam na chvilku do ohradky .... trva to asi druhy treti tyzden ... je neposedny a v kuse chce pozornost. do teraz bolo vsetko ok , hral sa pekne aj sam nemali sme ziaden problem ... dakujem vam za vasu odpoved .... niekedy mava aj zachvaty placu uz neviem co z nim mam robit .... este raz dakujem...

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to obdobei prvej tzv. separačnej úszkosti. začína byť viazaný na vás a akoby mal stále strach, že ho opustíte. je dôležité sa s ním veľa hrať, rozprávať mu aj keď je v ohrádke a často ho uisťovať o svojej prítomnosti a láske. Je to normálne správanie v tomto veku.