Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zvracanie

    DObry den, chcela by som sa spytat, ako je mozne predist dehydratacii dietata pri zvracani a hnackach. Kulisek, ani smectu sa nam do neho nepodarilo dostat. Len cierny caj po lyzickach. Maly ma 3 roky a skoncil na infekcnom na infuziach. Nezvracal vela, asi 4 krat,a asi 3 krat ho prehnalo, ale dostal horucky - 39, takze sa rychlo dehydroval. Neviete poradit nejaku fintu, aby sme nabuduce neskoncili tak zle? Este sa chcem spytat, je mozne jeho rocnu sestricku nejako chranit aby sa nenakazila? Je vhodne dat nejake probiotika? Malu stale kojim, tak zatial nic nechytila. Dakujem za radu a prajem pekny vecer.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Probiotiku je vhodné a je dobre, že ju kojíte. Rehydratačný roztok môžete vymeniť a miesto kulíška podávať banánový elektrolyt od humany. Radili mi, že kulíška dieťatko lepšie vypije aj je chladný / predtým nechať chvíľu v chladničke/.Ja odporúčam podávať po lyžičkách a vždy jednu lyžičku kulíška a potom jednu lyžičku vody alebo čaju. Spáchne sa tým slaná chuť na jazyku.