Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Potravinová alergia

    Dobrý deň, mám 6 mesačného synčeka.Ja /matka / som potravinový alergik /mlieko a mliečne výrobky, paradajky, citrusy, marhule/ otec je alergik /trávy a pele/. chcela by som sa opýtať či môžem dávať malému piškotky od ukončeného 6 mesiaca. Tiež máme kašu Nestle Sinlac po odporúčaní našou pediatričkou. zatiaľ sme piškotky neskúšali. Viem, že malý nemusí byť alergik len chcem vedieť či mu ich môžme dávať - prípadne je to o skúšaní. ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Piškoty, teda cereálne výrobky by som zaradila až po ukončenom siedmom mesiaci. V každom prípade by to mali byť do roka bezvaječné piškóty!!! Na našom trhu sa teraz objavili piškóty vaječné, na ktorých je napísane, že sú od šiesteho mesiaca. Absolútne s tým nesúhlasím a a ni to mojim mamičkám neodporúčam.