Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie proti kliešťom

    Dobrý deň pani doktorka,
    mám 14 mesačného syna a chcela by som sa informovať o očkovaní proti kliešťom, z dôvodu, že v letných mesiacoch sa dosť často pohybujeme v prírode.
    Je vhodné dať zaočkovať už aj také malé dieťa?
    Ďakujem
    Votroubeková

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie je dôvod nedať takto malé dieťa zaočkovať. treba však zistiť, či tam kde sa zdržiavate je naozaj nebezpečenstvo klišťovej encefalitídy. Ak nie, mohli by ste s očkovaním vyčkať.