Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • stravovanie 7 mesačného dieťaťa

    Dobrý deň, chcem sa poradiť ohladne stravovania 7 mes. dieťaťa. Podľa Mami a ja špeciály o výžive ho prikrmujeme 3x denne, len neviem či správne.
    Ráno o 6,00 sa zobúdza a dostane 210 ml mlieka, o pol desiatej má ovocie, o 13,00 mäsko so zeleninou, o 16,00 keď sa zobudí 180 ml mlieka, potom o 18,00 kašu a ako 2. večeru po kúpaní vypije 180 ml mlieka.
    Dúfam, že je to správne.Váži 8,2 kg a má 72 cm. Malý je naučený večer po kúpaní sa najesť a potom už spí až do rána. Tak dúfam, že sme tú 2. večeru pochopili správne.
    Ďakujem pekne.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak si tú druhú večeru vyžaduje, tak mu ju ponúknite, ale v zásade stačí, ak pri takomto správnom a kvalitnom jedálníčku papá 5x denne.