Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zelená stolica

    Dobrý deň.
    Môj trojmesačný syn máva z času na čas zelenú a dosť riedku stolicu.Je to pravda alebo len mýtus, že zelená stolica je známkou toho, že je dieťa nedostatočne kŕmené. Je dojčený, užívame Sab simplex, kvôli tomu, že mávame problémy s bruškom. Aby sa vykakal musíme cvičiť s bruškom a stolica je stále dosť riedka, avšak nie vodnatá. Stolicu máva každý deň. Pri narodení synček vážil 3 600g, teraz má 6 300 g.Chcela by som sa opýtať,či je to v poriadku.
    Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Zelená stolica naozaj neznamená, že diaťatko je podvyživené. Sledujeme predsa iné známky a parametre dobrého vývoja ako je spok ojnosť dieťatka, priberanie, močenie. stolica zozelená aj vplyvom vonkajšieho prostredia. Podľa uvedenej hmotnosti je všetko v poriadku.