Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 2 očkovanie

    , Autor: Nikka

    Dobrý deň,
    Chcem sa prosím Vás spýtať po koľkých týždňoch môže ísť dieťa na 2.dávku očkovania od 1.dávky. (Hexa a Prevenar) Dcérku očkovali keď mala 3 mesiace a o 6 týždňov ju objednala znova na 2.dávku. Všade ale čítam o 8 týždňoch. Je v poriadku aj tých 6. Týždňov? /Rotavirusy sme nedavali/
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie nie je to v poriadku a dohodnite si iný termín!!!Očkovanie druhou dávkou je potrebné realizovať po dvoch mesiacoch, teda presne najmenej 8 týždňov!!!!!!!!Očkovať skôr je nesprávne v systéme očkovania 2+1 ktorý máme u nás!!!!