Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ockovanie a nosna mandla

    Dobry den,
    mame ist na preoćkovanie druhej davky hepatitidy. syn nastupil do skolky a byva chory. tak som ho teraz nechala doma, aby neochorel a mohli sme to absolvovat. naposledy mal zapalene ocka a hrdlo a bral atb. odvtedy mu zostalo, ze v noci chrape a rano po prebudeni trochu kasle. ked sme boli na kontrole, pani doktorke sa uz zdal zdravy. mozem ho dat teda zaockovat aj napriek tomu chrapaniu? dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak je zdravý, iste sa môže očkovať. Chrápanie môže byť prejav zväčšenej nosnej mandle ale to nie je akútne ochorenie. S očkovaním to nemá nič spoločné