Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • preockovanie v 8.mesiaci

    dobry den,pani doktorka.
    chcem vas poprosit o radu. Moj syn dostal 2.preockovanie hexavakciny 1.jula a neskor v oktobri sme sa stahovali do Spanielska a ked som sla syn zaregistrovat k lekarovi,lekar mi odporucil 3.preockovanie hexavakciny.U nich deti ockuju v 2.mes., 4.mes. a 6.mes. plus ockuju aj proti meningokokom a kedze moj syn mal 8 mesiacov podla nich mal dostat tu tretiu vakcinu.
    26.10. ho zaockovali,nemal ziadnu reakciu,co pred tym mal dva dni zvysenu teplotu.v januari ma ist na preockovanie proti meningokokom.
    Pani doktorka,myslite ze to bola chyba ze som ho dala preockovat uz v 8.mesiaci?ak ano,co sa mohlo stat,alebo sa stalo v jeho imunitnom systeme.
    dakujem velmi pekne za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    My máme systém očkovanie tzv 2+1, v intervale šesť týždńov a šesť mesiacov medzi jednotlivými dávkami. Oni majú základné očkovanie 3+1, takže nič sa nestalo,žiadnu chybu ste nespravili, ale bude potrebovať štvrtú dávku ešte do skončenia druhého roka veku . Očkovanie proti meningokokom ochráni vaše dieťa proti ďalšej závažnej infekcii.