Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Očkovanie proti chrípke

    Dobrý deň.

    Pani doktorka chcem sa opýtať, či je možné zaočkovať proti chrípke aj 3 ročné dieťa. Malý mi začal teraz chodiť do škôlky tak uvažujem, že by som ho dala zaočkovať. Chorý mi nebýval vôbec, teraz už ako škôlkar bol 2 krát nachladnutý. Ak by bolo očkovanie možné, aký je váš názor, čo by ste mi odporučila.

    Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Všetci odborníci zaoberajúci sa chrípkou tvrdia, že práve deti sú skupina, podobne ako starí ľudia, ktorú je potrebné očkovať v prvom rade. Dokonca už od veku pol roka. Takže odporúčam očkovať proti chrípke, najlepšie v polovici októbra. Ale nespoliehajte sa, že nebude mať nádchu a iné ochorenia. Očkovanie chráni len proti chrípke, ktorú vyvoláva vírus chrípky a má svoje príznaky, hlavne horúčku.