Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Rast dieťatka

    , Autor: Domcikiss

    Prosím vás poraďte mi pani doktorka mám 15mesačné dieťa ktoré váži iba 7 a pol kila čo sa rovná k siedmemu mesiacu 7 života neviem čo mám robiť papá všetko už keď sa narodila bola strašne malinká a mala som komplikácie pri cisárskom reze museli mi zobrať aj zároveň maternicu prosím už keď ma 15 mesiacov mala by vážiť 10 kíl poraďte mi nejako prosím vás

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ja vám na diaľku poradiť nemôžem. Treba sledovať dynamiku priberania, či vôbec a ako priberá od narodenia. keďže sa malinká narodila, tak aj hmotnosť sa zvyšuje postupne.
    Treba zhodnotiť aj jej psychomotorický vývin, taktiež ako čo papá. Keďže boli pri pôrode pravdepodobne nejaké ťažkosti, možno treba zhodnotiť aj parametre napríklad krvného obrazu, stavu pečene a iných cestou odberu krvi,