Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Mrle

    , Autor: Vladimíra_Hamráková_0121120052

    Dobrý deň, u 4 ročnej dcérky aj seba sme objavili mrle.
    Pani doktorka nám predpísala Vermox dcérka ma užívat 0,5 tabletky ráno a večer po dobu troch dní. Mne a manželovi predpísali 2 tabletky ráno a večer po dobu troch dní.
    Dnes užívame Vermox 3 deň obe sme boli na veľkú a mali sme tam stále živé mrle. Myslíte si že nám lieky nezabrali ?alebo ako dlho možeme teraz tie mrle v stolici pozorovať? Aj ďalšie nasledujúce 2 týždne kým sa podá ďalšia dávka Vermoxu na preliečenie?
    Myslela som si že po užití lieku budú vycházdať už mrtve, ale oni sa stále hýbali.
    Treba teraz volať opäť lekárke a užívať naďalej lieky ? Alebo ako máme postupovať?
    Viem že po dvoch týždňoch máme opäť zopakovať liečbu v takom istom dávkovaní, som úplne v koncoch s toho a cítim sa hrozne že sa u nás niečo také objavilo.
    Za odpoveď a radu vopred ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Asi ste boli naozaj veľmi zaparazitovaní. Mrle ešte mohli byť živé.
    Ja osobne vermox nepoužívam, mrle sú na neho často rezistentné, teda nezničí ich. Ja osobne používam albendazol: Zentel. Pravdepodobne bude treba znova preliečiť.