Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
10,858 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Astrovírus

  , Autor:

  Dobre deň.Chcela by som vás poprosiť o radu,môj syn (3mesiace) má už 2,5 mesiaca v sebe astrovírus. Začalo to silne zpáchajúcou stolicou,extrémnou plynatostou.hlasným prelievaním v brušku pri kojení,ktoré bolo a je dodnes sprevádzané veľkým plačom.taktiež mal a máva aj hlien v stolici. Maly až škriabe rukami,kope nohami a nevie v klude papať,pretože ho niečo boli. Je výlučne kojení a mna by veľmi zaujimalo či je naozaj jediný postup,kontrolovať stolicu a nasadiť probiotiká. Bolo mi povedané,že môže trvať až 7 mesiacov než vymizne no predstava,že má byt toľko v bolestiach ma priam desí. Ďakujem za vašu odpoved

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Iný postup neeexistuje. Môžete ešte skúsiť podávať espumisan, coli prev alebo sab simplex na zmiernenie plynatosti. Skúste aj zmeniť polohu, dať ho napríklad na určitý čas na brúško na teplú prežehlenú plienku.

Podobné otázky

 • Zelené riedke stolice

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa opýtať máme UM Nutrilon omneo comfort proti zapche môj malý má riedku zelenú zapáchajúcu stolicu v stolici mu našli astrovirus slabo pozit.z konečníka e.coli aj mi grcka má mierne vpadnutu fontanelku jeho doktorka sa vyjadrila že to je normálne no ja si myslím že nieje ešte mu aj z nosa vyšiel zlatý Stafylokok na ktoré mal pred mesiacom antibiotiká Cefzil no tie mu nezabrali teraz momentálne máme pamycon do nosa a biogaiu kvapky užívať

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Ach jaj!!! Hlavne ste mi nenapísali ako je dieťatko staré a či má už aj iné príkrmy ako mlieko.
  V každom prípade zelená stolica neznamená zároveň hneď ochorenie. Závisí na tom koľkokrát denne je / u malých dojčiat môže byť aj po každom jedle/ a hlavne zelená farba môže byť spôsobená dysmikrobiou po užívaní antibiotík, ktorá sa môže upravovať aj niekoľko týždňov. je dobré, že užíva biogaia, môžete však probiotika aj zmeniť napríklad na enterol.
  e.coli pokiaľ nie je patogénna môže byť u nekojených detí v zažívacom trakte. Astrovirus môže byť príčinou hnačkového ochorenia. Nič viac však v tomto prípade neviem napísať. Snáď ešte to, že je dôležité sledovať ako sa dieťatko správa a či priberá. Ak by bolo choré, čoho prejavom by mala byť zelená stolica, iste by nepriberalo. A pravdepodobne by malo aj teplotu.
  Grckanie je v dojčeneckom veku u bábätiek bežné a tiež nemusí byť príznakom ochorenia.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: