Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Svrbenie

    , Autor: Katka777

    Dobrý deň rada by som sa vás opýtala dieťa mi v noci nespi a stále sa skriabe na hrudi a zátylku. A žiadne vyrážky nemá ani nič podobné. . Neviem prísť na príčinu prečo to robí a už som z toho zúfalá lebo nespime kvôli malej.. Volala som doktorke ta vravela ze dávať fenistil kvapky ale stále nemôžme byť na nich. Vedeli by ste mi nejako poradiť? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nenapísali ste mi ako je dieťatko staré.
    Určite to môže byť zo spotenia, treba ho správne obliekať, všetko má mať bavlnené a nemalo by sa spotiť, ak sa spotí / niektoré detičky sa potia viac/ treba ho prezliecť.
    Treba ho každý večer vykúpať / len v čistej vode!/a po kúpaní natrieť vhodným krémom, bez vône a pridaných látok, bez obsahu harmančeka. Určite nie olejom. Ja používam pre deti 1% kyselinu mliečnu v masťovom základe. Možno vám spravia v lekárni aj bez predpisu.