Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • slintavka

    , Autor: matusko0404

    dobry den chcem sa vás spitat ,moj maly syn dvoj rocny mal pred 4 mesiacmi slintavku ,no bola u nas navsteva s rocnim dietatom a dostalo po navsteve u nas slintavku . Je mozne aby sa infikovalo u nas ked my sme to mali pred 4 mesiacmi? Ako dlho zije ten virus ? dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite sa nemohlo infikovať u vás. Ak nebol nikto na toto ochorenie chorý a ani ho po návšteve do dvoch dní nedostal, tak dieťa neochorelo u vás. Je ťažké presne povedať ako dlho vírus žije, pretože sú to rôzne vírusy, čo to spôsobujú, ale prenášajú sa len od chorého človeka.