Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Fontanela

    , Autor: maja9181

    Dobry den,

    Moj syn ma 4 mesiace . Narodil sa 5 tyzdnov pred terminom. Mam pocit, ze fontanela sa uzatvara a pravdepodobne sa uzatvori pred dovrsenim 6 mesiacov. Doktor mi povedal, ze sa zatial netreba obavat. Ja by som vsak rada vedela co mam ocakavat aka sa fontanela uzatvori predcasne. Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Naozaj sa teraz nedá povedať, čo sa stane, fontanela sa bežne uzavrie aj okolo pol roka, hlavička dieťatka však rastie, pretože nie sú ešte celkom zrastené švy na lebke. Takže len sledovať a reagovať podľa toho, ak sa bude rast hlavičky vyvíjať.