Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • problem so stolicou

    , Autor: zuzi-3

    Dobry den p. doktorka, moj 5 mesacny syncek ma poslednu dobu problem s kakanim. Je plne dojceny,nedavam mu nic okrem materskeho mlieka ale niekedy mi nekaka aj 12-13 dni. Po tom 13-tom dni mu pomozem tym ze mu dam EASYLAX avsak nechcem ho ucit na nejake prehanadla.Dnes mam zasa takyto problem a moj pediater mi povedal nech mu skusim dat harmancekovy caj. Aky je vas nazor na to dat mu harmancekovy caj a do kolkych dni by som mala pockat pokym malinkemu s kakanim pomozem?(niekde som citala ze plne dojcene dieta nemusi kakat aj 15 dni.....) dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Kojené deti ale aj iné deti len na umelom mlieku nemusí mať stolicu niekoľko dní, extrémne som videla 28.
    Aby sme to mohli považovať za normálne a nemuseli sa znepokojovať a ani nič robiť, musia by splnené niektoré veci: dieťa nemá intenzívne bolesti brucha, nevracia, odchádzajú mu vetry, dobre pije, ciká, nemá krv v stolici ani plienke. V takom prípade nie je potrebné nijako zasahovať: ani rektálnou rúrkou a už vôbec nie liekmi, ako udávate easylax!!!!Môžete skúsiť podávať probiotika. Niekedy to pomôže upraviť stolicu.