Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,259 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • tmavozelena stolica

  , Autor: mata-3

  Dobry den, moj syn (4 tyzdne) mal dnes tmavozelenu stolicu aj s hlienom. Hlien mava v stolici vzdy a podla mna dost. Papa len MM (ja problem so stolicou nemam).snazim sa kojit min 10-15 min z kazdeho prsnika aby mal aj zadne mlieko. Nevracia, horucku nemal. Je to v poriadku alebo by sme mali zajst na vysetrenie?
  vopred dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Je to úplne v poriadku, farba stolice sa mení z rôznych dôvodov a pokiaľ dieťatko dobe papá, dostatočne močí / 5 až 8 mokrých plienok za 24 hodín/ je všetko v poriadku. Nechajte dieťatko pri každom pití piť z oboch prsníkov, ako to správne robíte, neriešte žiadne časové intervaly, kojiť 8 až 20 x denne je normálne, nechajte ho piť ako dlho chce. Predným a zadným mliekom sa nezaťažujte! Na vyšetrenie nechodťe, hlavne nie na pohotovosť, ešte by tam niečo dostal!!! Chorý nie je.

Podobné otázky

 • zelená stolica?

  , Autor: jana3105

  Dobrý deň pani doktorka. Nedávno som bola s mojim 5 mesačným synom na preočkovaní Hexavakcínou a Prevenarom. V deň očkovania ako i na druhý deň mal tmavozelenú skoro až čiernu stolicu, na tretí deň sa začala čistiť a štvrtý deň ju už mal opäť žltú. Môže to súvisieť s očkovaním. Ešte som zabudla, že 4 dni pred očkovaním jedol cuketu, deň pred ani po očkovaní nemal žiadny príkrm. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Nepredpokladám, že to súviselo príčinne s očkovaním. Po prevenare občas vidíme jednu-dve riedke stolice ale normálnej farby. Tmavozelená stolica mohla byť skôr z cukety ale niekddy majú deti tmavozelenú , až spenenú stolicu a nie je to príznak žiadneho ochorenia. Skôr pravdepdobne stolica dlhšie pasážovala v zažívacom trakte. Možno nemal stolicu predtým niekoľko dní.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: