Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zelená stolica?

    , Autor: jana3105

    Dobrý deň pani doktorka. Nedávno som bola s mojim 5 mesačným synom na preočkovaní Hexavakcínou a Prevenarom. V deň očkovania ako i na druhý deň mal tmavozelenú skoro až čiernu stolicu, na tretí deň sa začala čistiť a štvrtý deň ju už mal opäť žltú. Môže to súvisieť s očkovaním. Ešte som zabudla, že 4 dni pred očkovaním jedol cuketu, deň pred ani po očkovaní nemal žiadny príkrm. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nepredpokladám, že to súviselo príčinne s očkovaním. Po prevenare občas vidíme jednu-dve riedke stolice ale normálnej farby. Tmavozelená stolica mohla byť skôr z cukety ale niekddy majú deti tmavozelenú , až spenenú stolicu a nie je to príznak žiadneho ochorenia. Skôr pravdepdobne stolica dlhšie pasážovala v zažívacom trakte. Možno nemal stolicu predtým niekoľko dní.