Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Bolesti bruska

    , Autor: erika8917

    Dobrý deň pani doktorka chcela by som sa s vami poradiť. Mam neterku ktorá bude mať zajtra 9 mesiačikov. Mesiac je na umelom mlieku kendamil predtym mala nutrilon. Ma problém so stolicou keď kaka tak len také bobky tvrdé. Celý deň je nervózna aj v noci. Vystiera sa. V noci sa budi na hrozný plač. Skúšali sme dávať o jednu odmerku mlieka menej nevracia ale vôbec nechce prikrmy papať. Vyzerá to akoby jej riadne netravilo. Párkrát ju z ničoho nič natiahlo a nebolo to po jedle(aj v spánku) aj ju striaslo z ničoho nič keď sedela akokeby ju zlamala zima ale zima jej nebola. uz sa stalo v spánku ju natiahlo na vracanie ale nevracala. Papa 4x denne z toho ma 3 x mlieko o jednu odmerku menej ale ani tak nechce zjesť jeden prikrm. Keď je moc vyhladovana nemá na to trpezlivosť a vyžaduje si mlieko. Co by bolo dobre na pretravenie na podporu trávenia co sa môže dlhodobo užívať?vahovo prospieva. Úplne ma v sebe také nervy vrci pri všetkom. Teraz jej vyšiel aj zúbok no táto situácia trvá dlhšie. Boli sme aj u pediatra no nič konkrétne nepovedal len ze zúbky asi to budu. Ďakujem za odpoveď nevieme už ako by sme jej pomohli.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Príznaky, ktoré popisujete naozaj nesvedčia pre žiadne ochorenie. určite by som mlieko robila presne podľa návodu a nedávala menšie množstvo sušenej zmesi do mlieka!!!!!!!Ochudobňujete dieťa o potrebné živiny. Dieťa v tomto veku má mať už len dve porcie mlieka, inak má papať kašu a hlavne bez mliečne príkrmy: zeleninu, mäso, ovocie, obilninu!!!!!!Vzhľadom na tvrdú stolicu treba, aby dieťatko nekonzumovalo varenú mrkvu a varenú ryžu ani ryžové kaše, dostávalo tekutinu: prevarenú ochladenú vodu cca 200 ml denne, nie žiadne šťavy ani čaje. Má mať najmenej jednu porciu ovcia, ideálne čerstvého alebo komerčne pripraveného vo fľaštičkách pre deti daného veku. Vzhľadom na to, že má tvrdú stolicu odporúčam podávať probiotika, ideálne probiofix.