Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • vetry

    Dobrý deň§ pani doktorka môj synček bude mať v pondelok 2 mesiace a chcela by som vás poprosiť o radu. Synček máva hlasné vetry ktoré sú väčšinou sprevádzané plačom, ale stolicu máme 1-2x za deň. Synčeka nekojím sme na UM Nutrilon anti-colic a k tomu pridávame aj Nutriton kvôli zahusteniu, aby sme negrckali zároveň dávame aj espumisan L aj biogaiu. Chcela by som sa Vás spýtať, či tie hlasné vetry sú normálne aj keď sú sprevádzane tým plačom? Ďakujem za Vašu odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vetry môžu byť hlasné ale nemali by byť sprevádzané plačom. Jedno vysvetlenie je, či ho za to že tak vehementne prdká nehrešil, bojí sa a preto pri tom plače. na druhej strane bolieť by ho pri tom nič nemalo. Sledujte a snažte sa vysvetliť si, prečo to tak je a ak by to mohlo súvisieť s nejakou bolesťou pri tomto akte, je potrebné vyhľadať lekára.