Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • dokrmovanie

    , Autor: kamca43

    Dobry den p.doktorka, chcem sa spytat. Mam 14 mesacnu dcerku stale je kojena ale poslednej dobe ma malo mliecka v noci nakojim ju a ona stale s pusinkou pyta papat. Tak sa chcem spytat ci nemozem jej pred kupanim dat vypit naskor obycajne kravske mlieko prevarene 1,5% a potom po kupani dokojit aby mala dost? Lebo ked bola mensia tak mali sme kupene aj 2 druhy umelych mliek a ani jedno nechcela. Dakujem za radu a odpoved. S pozdravom Hajasova

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Bežné konzumné mlieko do troch rokov neodporúčam. Al nie z vlastnej vôle ale preto, že vieme, že nie je vhodné ako výživa pre deti v tomto veku. Kravská bielkovina, neupravená môže spôsobiť mnohé problémy, sú na to štúdie, alergiami počínajúc a cukrovkou končiac. Kojené deti spočiatku neradi prijímajú umelé mlieko, ak ho však správne vyberiete / za jedno najchutnejších považujem Sunar alebo francúzske mlieko, majú typickú, mliečnu chuť/, tak sa ho postupne naučí piť. Ak by aj nechcela, sú deti , ktoré mlieko vôbec nepijú, ak majú správnu výživu a aj dostatok mliečnych výrobkov, mlieko ako také nepotrebujú.