Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Co to moze byt?

    , Autor: zuziku

    Dobry vecer,chcem vas poprosit o radu. Mam 6 mes.syna,ktoremu sme zacali asi pred 2 tyzdnami pomaly zavadzat prikrmy. Ako prva bola mrkva. Na 3.den sa u neho na chrbatiku objavili pupienky obkolesene cervenym kruhom.Dr.odporucila pauzu 3 dni-cakali sme 4 a dali zemiak. Prve 4 dni v pohode,na piaty sme pridali par kruzkov mrkvy,objavila sa podobna reakcia,preto nemame mrkvu davat mesiac. Pokracovali sme cistym zemiakom,no maly sa nam vyhadzal na tvaricke na brade,okolo nosa,pod ocami a pri usiach a za usami,potom aj na chrbatiku'trochu brusku a na zadocku kde konci plienka-uz su to ale drobunke pupienkybud bezfarebne alebo jemnucko ruzove ale malinke..na dotyk to je suchsie len na brade-maly ale vela slinta,inde je to bud trosinku vypukle alebo na dotyk necitelne. Prosim vas,co by to mohlo byt a ako dalej s prikrmami? Maly je kojeny,no prikrmy by zjedol aj s lyzickou-chutili mu..moze ist o nieco vazne? Dakujem vam za rady..

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Bohužiaľ neviem odpovedať. Ak mal doteraz zdravú kožu, žiadne vyrážky ani ochorenie, tak si nemyslím, že uvedené prejavy by boli z jedla. Máme veľmi veľa vírusových ochorení prejavujúcich sa na koži, takže je možné aj nejaké akútne ochorenie. Všetko sa dá vyriešiť len vyšetrením dieťatka a nasadením liečby, aj s príslušnou diétou. Na druhej strane v tomto veku už bezmliečne príkrmy, hlavne mäso potrebuje.