• Rozdiel v raste plodu o dva týždne

    Dobrý deň, podľa MS by som mala byť v 20tt a dnes na morfologickom sone mi povedali, že bábätko zodpovedá 18tt, teda rozdiel 2 týždne... Moja dr mi doteraz vždy merala, že veľkosť plodu podľa utz sedí s poslednou MS (resp. odchýlka 1-2dni). Morfologicky vyzerá byť všetko v poriadku vďaka Bohu, všetky orgány, hodnoty.... Dali mi kontrolu o dva týždne... Čo môžem urobiť aby som podporila rast u plodu? Nejaké vitamíny? Beriem femibion... Od začiatku tehotenstva mávam dosť stres skrz prácu, neviem či aj takéto psychické faktory majú vplyv alebo kde hľadať príčinu.. Ja s mužom sme relatívne vysoki (170cm) hoci z muzovej strany sú rodicia aj starí rodičia, brat, vzrastovo nizsi (150cm)... ďakujem

    Dobrý deň, v tomto týždni tehotenstva sa už u plodu prejavujú zdedené vlastnosti. Rozdiel 2 týždne nie je zaostávanie v raste. Ak bol morfologický screening v norme, nevidím dôvod na obavy. Príčin rozdielnych meraní Vášho obvodného gynekológa a špecialistu v odbore maternofetálna medicína, ktorý morfologický screening realizuje môže byť viacero. Záleží aj od kvality USG prístroja, od odchýlky meraní vyšetrujúcich lekárov, … Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.