• Akcia srdca

    Dobrý deň, chcem sa opýtať, som v 6 +4dni týždni tehotenstva a bolo mi povedané že nevidno akciu srdca..dokedy čakať alebo ako najneskôr môže začať biť srdce?

    Dobrý deň, v 7. týždni tehotenstva je už vidieť akcia srdca. Ak sa jedná o chcené tehotenstvo a Vy nemáte žiadne ťažkosti, dá sa USG vyšetrenie realizovať napríklad o týždeň. Ak ani vtedy nebude vidieť akciu srdca, ako aj nedôjde k progresii rastu zárodku, jedná sa zamlčaný potrat (Missed Abortion) a bude potrebné maternicu vyčistiť. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.