• Fajcenie v tehotenstve

    Dobrý večer.Prestala som s fajčením v na začiatku 22 tt,bola som aj na morfologickom utz všetko je v norme a v poriadku, donosim zdravé dieťa bez dýchacích ťažkosti a pod keď som teraz prestala fajcit?A chcem sa spýtať ze ci pod vplyvom stresu a strachu o zdravie dieťaťa ci sa mi mohol skracovať krcok, momentálne som hospitalizovana v nemocnici.Mam ho skrátený na 16 mm.Dakujem za odpoveď

    Dobrý deň, stres je v súčasnosti rizikovým faktorom č.1. To, že ste prestali nevnímam ako priamu súvislosť so skracovaním krčka maternice. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, týždeň tehotenstva v ktorom ste, ani ďalšie nálezy, USG, či výsledky ďalších vyšetrení, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach je najvhodnejšie sa pýtať ošetrujúcich lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde ste hospitalizovaná.